Masaru Emoto i jego eksperymenty z wodą. W ciągu 12 lat pracy naukowej japoński naukowiec Masaru Emoto udowodnił w swoich eksperymentach, że woda może magazynować informacje,  uczucia i stany świadomości, a także że reaguje na nasze myśli i słowa, które następnie potrafi odzwierciedlić.

Masaru Emoto i jego eksperymenty z wodąZależnie od tego, jakie wysyłano słowa podczas doświadczeń w kierunku kropli wody, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne.

Masaru jako pierwszemu udało się doświadczalnie potwierdzić możliwość energetyzowania tzw. „materii nieożywionej” za pomocą naszych myśli. „Wszystko jest wibracją, energia jest wibracją. Czym jest wibracja? Wibracja jest życiem. Tak twierdzi japoński badacz.” To twierdzenie popiera powtarzalnymi doświadczeniami, związanymi ze sposobem krystalizacji próbek wody.

Jest autorem m.in. „Woda – obraz energii życia”, „Tajemnice wody”a także  „Uzdrawiająca siła wody”.

W swych książkach naukowiec przedstawił m.in. zdjęcia kryształów informacyjnych. Każdy z nich dawał się reprodukować i za każdym razem posiadał taką samą postać jak również różnorodności form kryształów.

Zdaniem badacza woda reaguje na warunki środowiska, zanieczyszczenie, muzykę i modlitwę a także myśli i słowa które w niesamowity sposób wpływają na kształt kryształów.  Wielkim osiągnięciem badacza jest to, że znalazł stosunkowo prosty sposób na wykazanie poprzez wizualizację, że woda magazynuje informacje. Wizualizację uzyskał poprzez zamrożenie próbki wody w temperaturze -5 stopni C. Tak skrystalizowaną wodę następnie oglądał pod mikroskopem, powiększającym co najmniej 400-krotnie.

PRZYKŁADY – REAKCJA NA SŁOWA I MYŚLI

Naukowiec twierdzi, że ludzkie emocje mają ogromny wpływ na wodę. Mają to potwierdzać sfotografowane pod mikroskopem kryształy wody.

Rezultaty jego doświadczeń są zdumiewające, wręcz niewiarygodne. Próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom czy myślą krystalizują się zupełnie inaczej (piękne formy) od tych, które poddane zostały myśleniu negatywnemu (są po prostu brzydkie).

Masaru Emoto i jego eksperymenty z wodą obrazki

REAKCJA WODY NA MODLITWĘ

Ciekawie zaprezentował również reakcję wody na modlitwę. Widać że kryształki pięknie się poukładały. Chaos zniknął.

REAKCJA NA MUZYKĘ

Znając doskonałe efekty muzykoterapii, Mr. Emoto wykonał doświadczenie, pokazujące jaki wpływ ma muzyka na wodę. Umieścił wodę destylowaną pomiędzy dwoma głośnikami na czas jednej godziny. Następnie zamroził ją i sfotografował jej kryształy. Efekty? Są zdumiewające.

 Masaru Emoto i jego eksperymenty z wodą muzyka

REAKCJA NA MIEJSCE

Masaru Emoto badał również jaki wpływ na nasze życie ma woda, z której korzystamy na co dzień. Zarówno ta w kranach i studniach, jak również ta, która nas otacza – czyli w rzekach, jeziorach i stawach. Oto co osiągnął:

Zastanówmy się teraz jak wygląda woda w naszym organizmie gdy przepełniona jest ona stresem a także agresją. Oglądamy często brutalne programy i filmy, a także słuchamy „ostrej i pobudzającej” muzyki. Do tego dochodzą negatywne wiadomości w radiu jak również w telewizji. Czy nasza wewnętrzna woda jest zatem „poukładana”? Warto się nad tym zastanowić.

Masaru Emoto i jego eksperymenty z wodą – badania

Doniosłość odkryć Masaru Emoto staje się oczywista, jeśli uświadomić sobie, że woda stanowi około 70% składu organizmu dorosłego człowieka. Wnioski z nich płynące stały się przedmiotem badań w wielu już krajach. Teza, że woda może swoimi wibracjami wpływać na nasz organizm i my możemy wibracją myśli i słów wpływać na wodę, otwiera ogromny obszar możliwości.

Dodatkowe informacje:

Polecam Ci również ciekawy artykuł o falach dźwiękowych – Cymatyka, coś więcej niż tylko muzyka.

Zapraszam na profil facebooka gdzie na bieżąco uaktualniona są artykuły o zdrowiu – NuTao Harmonia dźwięków