9 maja 2017

O mnie

W kilku słowach o mnie

Nazywam się Dorota Kowalska. Moją pasją jest muzyka i terapia dźwiękiem. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielę się promując zdrowy tryb życia a przede wszystkim prowadząc warsztaty edukacyjne oraz koncerty. Od 9 lat praktykuję TaiChi oraz zdrowotny ChiKung, dzięki którym uczę się życia w harmonii i równowadze. W wolnych chwilach zajmuję się również fotografią, przy pomocy której  uwieczniam piękno otaczającej przyrody, jak również niezwykłych ludzi, których spotykam w swoim życiu.

Świat muzyki mis i gongów

Podstawy do pracy z dźwiękiem nabyłam uczęszczając do Szkoły Muzycznej w Krakowie, gdzie zgłębiałam wiedzę na temat muzyki oraz uczyłam się grać na różnych instrumentach. Był to bez wątpienia jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Mając ze światem dźwięków do czynienia każdego dnia, postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę w zakresie właściwości terapeutycznych muzyki. Uczestnicząc w wielu kursach Terapii Dźwiękiem, nauczyłam się jak można wykorzystywać Misy dźwiękowe oraz Gong aby wspomóc organizm w samoregulacji oraz odzyskaniu równowagi wewnętrznej.

MASAŻE MISAMI
o mnie - Dorota Kowalska terapia dzwiekiemOd 2012 roku jestem dyplomowaną terapeutką terapii dźwiękiem mis i gongów. Wykorzystuję zdrowotne właściwości dźwięków robiąc terapeutyczne masaże misami a także prowadząc koncerty relaksacyjne. Kontakt z tymi niezwykłymi instrumentami pomaga się zrelaksować, jak również wspomaga leczenie wielu chorób oraz dolegliwości.

KONCERTY RELAKSACYJNE
Na co dzień organizuję relaksacyjne koncerty, podczas których przy pomocy brzmienia i wibracji mis oraz gongów wprowadzam uczestników w stan relaksu i rozluźnienia. 
Regularne koncerty odbywają się Grocie solnej Tarita a także w Laloba Care&Activity

EVENTY DLA FIRM I DLA DZIECI
Prowadzę ponad to na terenie całej Polski eventy tematyczne dla firm, instytucji kulturalnych i dzieci na temat wpływu dźwięków i oddziaływania mis tybetańskich na zdrowie. Jest to bez wątpienia wspaniała forma nie tylko integracji ale również nauki skupienia i współpracy w grupie.

TERAPIE NATURALNE

Medycyna naturalna oferuje szereg rozwiązań, które korzystnie wpływają na nasz stan zdrowia, w związku z tym warto zwracać uwagę na wiele ważnych aspektów. Dzięki dobrze dobranej diecie, oddechowej terapii regulującej, a także różnej formie relaksacji pomagam przywrócić naturalną harmonię i wewnętrzną równowagę.

Zapraszam zatem do świata pełnego niezwykłych dźwięków i terapii naturalnych w którym znajdziesz relaks, spokój i wyciszenie.

Dorota

Współpraca:

Ośrodki promujące zdrowie jak również warsztaty dla dzieci:
– Grota Solna Tarita, Laloba – centrum dla kobiet, Centrum Kultury w Luborzycy
Laloba – dla dzieci, Tarita dla dzieci,

Hotele i Instytucje:
– Villa Verde, Hotel Poziom 511, Hotel Novotel, Targi Elle Zen

Fundacje:
– Fundacja ‘Szansa dla niewidowych” , Fundacji dla osób chorych na SM,

Ośrodki sportowe:
– Krakowski Ośroek Sportowy, Szkołą Kung Fu

Ukończone kursy

– Terapeutyczne oddziaływanie wibracjami mis tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego
– Terapia dźwiękiem wg metody Petera Hess’a
– Dietetyka profilaktyczna i lecznicza w medycynie chińskiej
– Podstawy medycyny chińskiej i Zang Fu –  fizjologia narządów
– Przyczyny chorób wg Medycyny Chińskiej
– Masaż TuiNa
– TuiNa dla zaawansowanych – Reumatologia i układ narządów ruchu
– Nowoczesna terapia światłem spolaryzowanym Q.Light (światłoterapia w rehabilitacji i w walce z bólem)
– Koloroterapia dla terapeutów
– Moksa i Bańki w praktyce klinicznej
– Terapia Shiatsu + system energetyczny