MASAŻ MISAMI DŹWIĘKOWYMI

Masaż misami dźwiękowymi to relaksacyjna forma masażu, który wykorzystując dźwięki oraz wibrację mis, łagodzi napięcia mięśni i pomaga się pozbyć bólów różnego pochodzenia. Terapia dźwiękiem przy pomocy mis tybetańskich sprawia, że doznajemy uczucia wyciszenia, dzięki czemu pojawia się większa zdolność skupienia oraz radzenia sobie ze stresem.

Celem masażu misami dźwiękowymi jest:

  • relaksacja i głębokie wyciszenie,
  • pomoc w pozbyciu się symptomów związanych ze stresem,
  • przywrócenie równowagi wewnętrznej i pozytywnej energii,
  • złagodzenie napięcia mięśni całego ciała,
  • poprawa krążenia krwi i regulacja procesów trawiennych,
  • pomoc w leczeniu bezsenności.

Codzienny stres a także nerwowy tryb życia powodują że w naszym ciele pojawia się coraz więcej napięć i toksyn, które blokują swobodny przepływ energii i krwi w ciele. Skutkiem tego może być wiele chorób oraz niedotlenienie narządów. Masaż wykorzystujący terapeutyczne właściwości dźwięków, rozluźnia ciało oraz umysł powodując odprężenie i zmniejszenie napięć. Dzięki temu pojawia się większa harmonia w układzie nerwowym i podnosi się odporność na stres.

Zabieg masażu misami

Masaż odbywa się w ubraniu w pozycji leżącej. Polega na ułożeniu mis w ściśle określonych miejscach na ciele a także wokół niego. Wielkość i rodzaj użytych mis uzależniona jest od techniki stosowanej dla poszczególnych narządów i dolegliwości. Po uderzeniu w misę powstaje dźwięk czyli drgający ruch cząsteczek, który zdolny jest do wywołania zmian na poziomie fizycznym i emocjonalnym. Dzieje się tak ponieważ nasz organizm odbiera dźwięki nie tylko słuchem ale i całym ciałem.

Drgania rozchodzące się w ciele wpływają na krążenie krwi jak również inne płyny ustrojowe a także na całą wodę w naszym organizmie. Wibracja poprawia ukrwienie, ułatwia usuwanie toksyn poprzez poruszenie zastojów oraz przyspiesza regenerację tkanek. Rezonans, który się pojawia podczas masażu, pozytywnie wpływa na parametry związane z układem krążenia, np. temperaturę ciała, ciśnienie krwi, akcję serca i przemianę materii. Dzięki temu organizm szybciej wraca do regeneracji jak również do pełni zdrowia.

Naukowcy w badaniach odkryli, że chora komórka posiada zupełnie inne częstotliwości od zdrowej. Używając zatem odpowiednich dźwięków można ją stymulować, dzięki czemu przejmuje ona częstotliwości charakterystyczne dla zdrowych komórek.

Czas trwania zabiegu jak również jego częstotliwość uzależniona jest od rodzaju dolegliwości. Masaże misami polecane są szczególnie w przypadku stanów depresyjnych i bólów psychosomatycznych.

Czym jest masaż misami dźwiękowymi...

Wyobraź sobie, że kładziesz się i zamykasz oczy. Wokół panuje cisza.
Słyszysz teraz już tylko swój oddech a także swoje myśli, które krążą jak chmury.
Nagle pojawia się dźwięk, który zaczyna otulać Cię z każdej strony. Myśli się rozpraszają. Skupiasz się już tylko na melodii, która płynie jak górski strumyk obmywając Cię ze zbędnych trosk, emocji i napięć. Ciało zaczyna się rozluźniać, umysł odpuszcza, oddech się pogłębia a na Twojej twarzy pojawia się uśmiech. Dźwięki przepływają przez Ciebie i tworzą Harmonię przywracając Ci wewnętrzny spokój. Zasypiasz lekko – niby śpisz, ale nadal słuchasz.
Melodia wokół powoli ustaje – budzisz się i stwierdzasz, że mimo iż już jej nie słyszysz, to ona nadal gra cały czas w Tobie. Otwierasz oczy. Przepełnia Cię teraz „Harmonia Dźwięków”.  Sprawia, że czujesz wewnętrzny spokój, nową energię do działania oraz radość z doświadczania i bycia tu i teraz.

Tym właśnie jest masaż dźwiękiem.
Serdecznie zapraszam
Dorota

masaz misami nutao