KSIĘŻYC – już dawno temu udowodniono że nasz naturalny satelita oprócz wpływu na cykle związane z przypływem i odpływem wód na ziemi, wywiera również wpływ na nasze funkcjonowanie oraz samopoczucie.

Dzieje się tak dlatego że woda stanowi znaczną część naszego organizmu. Warto zatem spróbować bardziej świadomie wykorzystywać wpływ faz księżyca. Pozwoli to nam żyć w zgodzie z naturą i pozbawi niepotrzebnych stresów.

FAZY KSIĘŻYCA I ICH WPŁYW NA NASZ ORGANIZM ORAZ SAMOPOCZUCIE

Pierwsza kwadra – gdy księżyca przybywa.
Z reguły mamy wtedy dużo energii i łatwiej również podejmować nowe, spontaniczne działania oraz wyzwania. Organizm w tej fazie skupia się głównie na regeneracji oraz wchłania dużo bardziej substancje odżywcze i wzmacniające potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Może pojawić się również większy apetyt, gdyż organizm próbuje zgromadzić dodatkowe zapasy i ogólnie lepiej przyswaja pożywienie. Dlatego wskazane jest w tym czasie jeść dużo np. warzyw i owoców, aby zaopatrzyć się w dużą ilość witamin. Włosy które strzyżemy w tej fazie, odrastają szybciej i są o wiele zdrowsze. Jest to też dobra pora na wszelkiego rodzaju zabiegi np kosmetyczne.

Pełnia – gdy widać cały księżyc.

Podczas pełni nie raz możecie odczuwać lekkie podenerwowanie. Wtedy też częściej w działaniu kierujemy się emocjami i instynktem. Nawet niewinna sprzeczka może się przerodzić w poważny konflikt. Wtedy też częściej narzekamy na bóle głowy, a krwawienie miesięczne jest dużo bardziej obfite. Najlepiej unikać wtedy wizyt u dentysty jak również wszelkich zabiegów chirurgicznych i oczyszczania cery – rany się w tym czasie dużo gorzej goją. Organizm również wtedy zatrzymuje najwięcej wody,  zatem może się okazać że skóra będzie wyglądać na bardziej napuchniętą.

Tego dnia dla ukojenia nerwów przed snem najlepiej zafundować sobie relaksacyjną kąpiel w wannie z dodatkowym olejkiem aromatycznym. Zalecane jest również by jeść mniej tłuszczu, słodyczy oraz soli która sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie.

III kwadra – gdy księżyca ubywa.

W fazie tej dużo bardziej tracimy siłę i energię życiową. Jest to jednak doskonała pora na rozpoczęcie odchudzania lub oczyszczania organizmu z nadmiaru wody i toksyn. Dużo szybsza jest tu przemiana materii i o wiele mniejszy apetyt. Organizm wypłukuje zbędne substancje oraz intensywniej poci. Zaleca się jeść potrawy bogate w błonnik np. warzywa, ryż brązowy, kaszę, pełnoziarniste pieczywo i ziemniak oraz pić dużo wody. To również dobra pora na wizytę u dentysty. Włosy strzyżone w ostatniej kwadrze odrastają gęściej.

Nów – gdy księżyca prawie nie widać.

Podczas tej fazy często możecie odczuwać większe osłabienie. Jest to jednak najlepsza pora na przeprowadzanie zabiegów i operacji, gdyż rany goją się o wiele lepiej nie dopuszczając do tworzenia blizn jak również mniejsze jest ryzyko krwotoków. Organizm przygotowuje się do nowego cyklu tak jak księżyc, jest to więc najlepszy czas na maksymalne pozbycie się toksyn i oczyszczenie organizmu gdyż ciało jest gotowe do regeneracji. To również najlepszy moment na rozpoczęcie walki z nałogami. Warto też rozpocząć w tej fazie nowe sprawy i postanowienia życiowe. To również dobry czas na „zatrzymanie się”, skupienie na sobie, chwilę refleksji oraz medytację.