Koncerty na misach i gongu - właściwości terapeutyczne

Koncerty na misach i gongu to muzyczna forma relaksacji, która pomaga rozluźnić ciało, wyciszyć umysł i przywrócić wewnętrzny spokój. Podczas koncertu zarówno gong jak i misy emitują wibracje o różnych częstotliwościach, a harmoniczne tony wprowadzają uczestników w stan głębokiego relaksu.

W trakcie „Kąpieli w dźwiękach” całe ciało wchodzi w rezonans, dzięki czemu pobudzone zostają zakończenia nerwowe mięśni a także stawów, kości i tkanek.
Przenikając przez wszystkie organy wewnętrzne dźwięk przywraca ich pierwotną równowagę, a wibracja regeneruje organizm poprzez regulację częstotliwości komórek.

Drgania rozchodzące się w ciele wpływają również na krążenie krwi, różne płyny ustrojowe oraz na całą wodę w naszym organizmie. Wibracja poprawia zatem ukrwienie, ułatwia usuwanie toksyn poprzez poruszenie zastojów oraz przyspiesza regenerację tkanek.

Relaksacyjny koncert trwa z reguły około 45-60 minut i odbywa się w pozycji leżącej na karimatach lub w zawieszonych chustach. Ubierz się wygodnie i ciepło, ponieważ podczas relaksacji temperatura potrafi lekko się obniżyć. (zobacz koncerty w chustach w Laloba 

Oddziaływanie muzyki na emocje i całe ciało

Terapia dźwiękiem wywołuje głębokie uczucie wyciszenia, dzięki czemu znikają napięcia i pojawia się większa zdolność radzenia sobie ze stresem. Dodatkowo podczas koncertu odczuwamy stabilizację emocji, co sprawia, że umysł osiąga spokój i równowagę, a ciało się głęboko relaksuje.

Dźwięki mis i gongu:
– swoją wibracją wspomagają leczenie dolegliwości układu krążenia, nerwowego i pokarmowego,
– poprzez przywrócenie spokoju wewnętrznego dodają energii do działania, 
– pomagają pozbyć się bólów głowy i migreny,
– głęboko wyciszają i relaksują, dzięki czemu pomagają w walce z bezsennością, nerwicą i ze stanami lękowymi,
– przywracają naturalną równowagę wewnętrzną i uczucie głębokiego rozluźnienia.

Najbliższe koncerty na misach i gongu

Laloba biale

Laloba Care&Activity

26 maja 18:30 i 20:00

Kraków ul. Beskidzka 30C

Zapisy: 570 577 677

recepcja@laloba.pl

Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie

Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie

25 maja 19:00

ul. Chlebowa 2, Baranówka

Daj się ponieść dźwiękom mis i gongu

Koncert na misach i gongu tybetańskim to forma kąpieli w dźwiękach, której zadaniem jest wyciszyć i wprowadzić w stan głębokiej relaksacji. W mojej harmonii dźwięków, każda misa jest ze sobą zestrojona. Dzięki temu podczas relaksacji, uczestnicy mogą przenieść się w świat pełen dźwięków, melodii i wspaniałych harmonii. Z muzyką mam do czynienia od dziecka. Dla mnie każdy występ jest jak prawdziwy koncert, w który wkładam całe swoje serce. Wszystko po to aby osoby, które w nim uczestniczą mogły poczuć całym umysłem i ciałem magię tych niezwykłych instrumentów..”  

Serdecznie zapraszam
Dorota